Tien winkels voor die ene fles Bourgogne

L’Atrium in Solutré-Pouilly

Een bijdrage in de wetenschap dat niet iedere lezer van deze blog naar Bourgogne reist om aldaar de kofferbak tot de rand toe te vullen met dozen wijn. Ik ga voorbij aan caveaux collectifs, coöperaties, ook aan supermarkten. Van het noorden tot het zuiden van de Bourgogne: tien winkels waar je terecht kunt voor die ene fles of een paar flessen uiteraard. In het besef dat deze lijst kan worden aangevuld met meer mooie winkels.

Lees verder

De halfjaarlijkse keuze van Maison des Vins

Domaine de l’Évêché in Saint-Denis-de-Vaux

Medio april en oktober brengen domeinen en coöperaties in de Côte Chalonnaise een deel van hun actuele assortiment Bourgognes in bij La Maison des Vins. La Maison des Vins is het promotiepunt van de Côte Chalonnaise dat in het centrum van Chalon-sur-Saône ligt. Na de blinde proeverij, die eind vorige week weer plaatsvond, kregen meer dan honderd Bourgognes een duim omhoog en werden voor verkoop in haar boutique geplaatst (uiteraard tegen een tarif propriété). La Maison des Vins zette verder acht wijnbouwers in de schijnwerpers wiens Bourgognes de hoogste scores behaalden. In deze bijdrage zet ik de acht laureaten op een rij.

Lees verder

Wat de Auxerrois groot maakt

In de boutique van Domaine Dominique Gruhier in Épineuil

De Auxerrois is een klein wijndistrict in het noorden van de Bourgogne dat zijn naam ontleedt aan de stad Auxerre. Het wijndistrict heeft twee appellations villages (Saint-Bris en Irancy). De belangrijkste regionale Bourgognes worden geproduceerd net ten zuiden van Auxerre (Bourgogne Côtes d’Auxerre) en rondom de wijndorpen Chitry en Coulanges-la-Vineuse. In een verdere omgeving van Auxerre liggen wijngaarden rondom Joigny (Jovinien), Tonnerre (Tonnerrois) en Vézelay (Vézelien). Samen met de Auxerrois vormen deze drie, die ik voor het gemak wijnstreken benoem, de Grand Auxerrois.

Lees verder